Park Psychologii

Gdzie kupić rękawiczki jednorazowe – lateksowe, nitrylowe, foliowe

Rok 2020 przyniósł nam epidemię w postaci wirusa COVID-19 potocznie zwanego Koronawirusem. Wirus dotąd nieznany ludziom bardzo szybko rozprzestrzenił się po całym globie. Na chwilę obecną nie istnieje skuteczny lek ani szczepionka zwalczająca COVID-19, jednak istnieją sposoby na ograniczenie jego rozprzestrzenianie się. 

Przede wszystkim powinniśmy stosować się do zaleceń przekazywanych nam w komunikatach prasowych Ministerstwa Zdrowia, tj. w miarę możliwości pozostać w domu oraz zachowywać bezpieczną odległość od drugiego człowieka (min. 1,5m).

Dodatkowo powinniśmy stawiać szczególny nacisk na zachowanie higieny i maksymalnie ograniczyć wirusowi możliwość dostania się do naszego układu oddechowego. A mogą go tam doprowadzić nasze własne ręce, dlatego tak ważna jest ich mycie, dezynfekcja (sprawdź, jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk z aloesem) i ogólna ochrona przed wirusem. A jednym z podstawowych środków ochrony osobistej przeciwko wirusom są jednorazowe rękawiczki ochronne. W dalszej części artykułu przedstawimy najpopularniejsze rodzaje rękawic ochronnych oraz odpowiemy na pytanie, gdzie kupić rękawiczki jednorazowe (kliknij)?


Stosowanie rękawiczek ochronnych

W czasie panującej epidemii najrozsądniej jest postarać się o zupełne pozostanie w domu. Niestety wiele osób nie może pozwolić sobie na pełną izolację – czy to ze względu na pracę, którą wykonują, niemożliwą do przeniesienia w warunki domowe, czy też wymuszoną przez załatwienie podstawowych spraw takich jak zakupy, wizyty lekarskie itd. W celu zapewnienia sobie odpowiedniej ochrony przeciw COVID-19 powinniśmy zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe. Zapewne zadajecie sobie pytanie gdzie kupię rękawiczki jednorazowe?

Materiały, z jakich wykonuje się takowe rękawiczki, skutecznie zatrzymuje wirusy na swojej powierzchni, nie dopuszczając do przedostania się na powierzchnię naszych dłoni. Pamiętajmy jednak, że w przypadku pojawienia się wirusa na powierzchni rękawiczki kontakt z ustami czy nosem nadal może doprowadzić do zarażenia. Warto więc po powrocie do domu wyrzucić zużyte rękawiczki od razu do śmietnika.

Rodzaje rękawiczek

Rękawiczki ochronne wyróżnić można ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Najczęściej spotykanymi są rękawice nitrylowe, lateksowe, winylowe i foliowe.

Rękawice lateksowe (sprawdź aktualną cenę) – wykonane najczęściej z lateksu bądź kauczuku, często określane jako „gumowe” wstępują w dwóch odmianach. Pierwszym, grubszym do użytku gospodarczego, często stosowane przez panie domu przy porządkach domowych. Drugim cieńszym wykorzystywanym w ośrodkach medycznych i kosmetycznych.

Charakterystyczną cechą takich rękawiczek jest ich duża rozciągliwość i elastyczność, przez co świetnie dopasowują się do kształtu każdej dłoni. W wersji cieńszej nie zaburzają naszego czucia, świetnie sprawdzają się więc przy pracach lub czynnościach, gdzie wymagana jest nawet najmniejsza precyzja (np. podniesienie monety).

Ważną cechą lateksu jest jego biodegradacja, dlatego jest bezpieczny dla środowiska. Nie każdy może jednak korzystać z takich rękawiczek. Wiele osób jest uczulonych na ten materiał. Dodatkowo lateks charakteryzuje się specyficznym zapachem, który może po prostu przeszkadzać.

Rękawice nitrylowe (sprawdź aktualną cenę) – są doskonałą alternatywą dla osób uczulonych na lateks. Dodatkowo rękawice wykonane z syntetycznej gumy nitrylowej są znacznie tańsze. W porównaniu do rękawiczek lateksowych te nitrylowe cechują się znacznie mniejszą elastycznością, aczkolwiek nadal dość dobrze dopasowują się do dłoni. Pozbawione są również nieprzyjemnego zapachu. Niestety materiał, z którego są wykonane, nie podlega biodegradacji.

Rękawice winylowe gdzie kupić (sprawdź aktualną cenę)  – są świetnym wyborem dla ludzi, którzy nie przepadają za ścisłym przyleganiu materiału do skóry. Brak elastyczności zapobiega zmęczeniu, jak i odparzeniu skóry naszych dłoni. Zerowa rozciągliwość rękawic winylowych jednak wymusza na nas dokładne ich dobranie na podstawie rozmiaru naszych dłoni, gdyż za małych nie naciągniemy na nasze ręce, a za duże po prostu się będą zsuwały. Rękawiczki z tworzywa winylowego (uplastyczniony polichlorek winylu lub PVC) są również mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Na niekorzyść tego rodzaju rękawic ochronnych przemawia jeszcze ich brak biodegradowalności.

Rękawice foliowe (sprawdź aktualną cenę)  – ostatni rodzaj, najczęściej wykorzystywany w sklepach spożywczych przy działach z owocami/warzywami lub pieczywem. Najczęściej wykonuje się je z transparentnego polietylenu. Kolejna świetna alternatywa dla osób uczulonych na lateks. Wykazują zerową elastyczność i występują wyłącznie w uniwersalnym rozmiarze, więc czynności wymagające precyzji mogą być w nich utrudnione. Kolejny rodzaj rękawiczek ochronnych niebiodegradowalnych.

Gdzie kupić rękawiczki jednorazowe?

Obecnie zakup jednorazowych rękawiczek ochronny stacjonarnie może być problematyczny. Polecamy dokonywać zakupu metodą wysyłkową za pośrednictwem internetu.

Oprócz stosowania ochrony w postaci jednorazowych rękawiczek ochronnych powinniśmy zwrócić również większą uwagę na naszą higienę, szczególnie dłoni.

Dokładne mycie rąk

Covid-19 przenosi się drogą kropelkową, tj. może dostać się do naszego organizmu poprzez nasze usta lub nos. Wystarczy najmniejszy kontakt z naszymi ustami np. poprzez ich przetarcie czy nosem, aby wirus skutecznie dostał się do naszego ciała.

Dlatego tak ważnym elementem codziennej higieny jest częste i dokładne mycie dłoni. Oto podstawowe zasady, jakie powinniśmy stosować przy wykonywaniu tej czynności:

  • mycie powinno trwać co najmniej 30 sekund
  • cały proces powinniśmy rozpocząć od dokładnego zmoczenia naszych rąk
  • następnie dozujemy mydło w takiej ilości aby dokładnie pokryło nasze dłonie
  • dokładnie rozprowadzamy mydło pocierając o siebie rozprostowane dłonie
  • przemywamy również przestrzenie między palcami, grzbiety palców oraz okolice kciuków
  • na koniec opłucz dokładnie ręce wodą i wytrzyj suchym, najlepiej jednorazowym ręcznikiem

Poniżej zamieszczamy grafikę pochodzącą z oficjalnej strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

Do mycia dłoni wystarczy jakiekolwiek mydło. Może być zwykłe szare w formie kostki lub płynne w dozowniku.

Dodatkowo warto w ciągu dnia dokonywać dezynfekcji dłoni przy użyciu odpowiednich płynów dezynfekujących dostępnych w sklepach. W warunkach domowych można również wykonać taki specyfik we własnym zakresie -> sprawdź jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk w domu.

Strona nadziejawgenach.pl służy wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowi porady medycznej, ani zastępstwa konsultacji z lekarzem. parkpsychologii.pl nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w witrynie. Zamieszczane treści stanowią subiektywne zdanie autorów. Warto odwiedzić Wzór do naśladowania