7 prostych sposobów, które uczynią każdy dzień lepszym

Przeczytałam gdzieś, że życie to podobno pasmo problemów: albo akurat przeżywasz kłopoty, albo z nich wychodzisz, albo przygotowujesz się na kolejne. Takie myślenie często towarzyszy wielu z nas na co dzień. A jednak, nawet jeśli przeżywamy trudny czas, mamy kłopoty, drobne rzeczy, proste czynności, mogą nam pomóc wykrzesać w każdej sytuacji choć trochę optymizmu i pozytywnych myśli. Bo to, jak przeżywamy każdy dzień składa się na to, jak przeżywamy nasze życie.

Oto 7 prostych sposobów, które sprawią, że każdy dzień stanie się odrobinę lepszy:

 1. Naucz się czegoś nowego

Uczenie się i nabywanie wiedzy jeszcze nigdy nie było tak proste. Przeczytaj artykuł, posłuchaj podcastu, obejrzyj ciekawy film na YouTube, porozmawiaj z kimś, kto ma do powiedzenia coś ciekawego. Otwórz się, dowiedz się czegoś nowego. Pamiętaj: każdy wie coś, czego nie wiesz Ty.

 1. Zrób dla kogoś coś miłego

Wiedza powszechna i badania wskazują jednoznacznie – dobre uczynki poprawiają nastrój. Zrób dla kogoś coś miłego. Może dla bliskiej osoby, może dla kogoś zupełnie nieznajomego. Zobaczysz, poczujesz się pewniej i lepiej.

 1. Wykorzystaj swoje mocne strony

Każdy z nas jest w czymś dobry. Poświęć choć chwilę na to, w czym się sprawdzasz, co sprawia Ci przyjemność. Badania pokazują, że pracownicy, którzy wykorzystują w pracy swoje zalety i mocne strony są bardziej efektywni i odczuwają większą satysfakcję z wykonywanej pracy. To oczywiste, prawda? A jednak, często o tym zapominamy.

 1. „Wzmacniaj” się

Podejmij wyzwanie: zjedz zdrowy posiłek, połóż się wcześniej spać, idź na spacer albo na trening. Każda drobna rzecz, każda pojedyncza decyzja, która działa na korzyść twojego zdrowia przyczynia się do poprawy jakości Twojego życia.

 1. Myśl perspektywicznie – i działaj

Wyznaczasz sobie cele? Masz jakiś długofalowy cel, do którego zmierzasz? Codziennie zrób chociaż jeden drobny krok, który Cię do niego przybliży.

 1. Coś dla świata

Zrób coś, cokolwiek – coś drobnego, pożytecznego – dla swojego otoczenia, dla miejsca, w którym żyjesz. Co takiego? Pomysłów jest mnóstwo, chociażby segregacja odpadów.

 1. Zatrzymaj się

Znajdź czas dla siebie. Nie masz go? Wystarczy nawet 30 sekund w ciągu dnia. Zatrzymaj się, oderwij się od pracy, od gonitwy dnia codziennego. Odłóż telefon, zamknij oczy, spróbuj się odprężyć. I pomyśl o tym, co sprawia, że codziennie się uśmiechasz. Każdy z nas ma coś takiego.

 

Proste, prawda?

 

5 Comments
 1. Coraz bardziej podoba mi się w tym parku. Chyba znalazłam tu nawet malutką ławeczkę, na której można spokojnie porozmawiać. Przynajmniej mam taką nadzieję 🙂
  Jak ja lubię takich rozmówców, którzy rzeczywiście starają się wysłuchać bez zbędnego, niepotrzebnego oceniania. A to się naprawdę ceni! Powracając jednak to artykułu obawiam się, że choć przy najlepszych intencjach doradcy te sposoby na pokonanie „draństwa” nie są tak proste… i choć pięknym z rozwiązań jest także i sport, to tylko namiastka uczynienia dnia lepszym. W sumie ja wolę aby był jedynie dobry 🙂

  • Bardzo miło mi czytać tak pozytywną opinię. To dodaje skrzydeł, dziękujemy!
   Z tym sportem jest tak, że można w nim znaleźć wszystko, w zależności od tego, w jaki sposób się patrzy. Dla mnie, choć widzę niedoskonałości i wiele problemów, sport zawsze będzie kojarzył się z fantastyczną szkołą życia i jednym z najlepszych doświadczeń.

   • Dlatego ogromnie żałuję, że w przeszłości nie miałam okazji pracować z właściwym nauczycielami trenerami, którym tak naprawdę zależałoby na budowaniu poprzez konkretne Wartości entuzjazmu , siły i dobra jakie niesie nauka, sport! Szkoda, bo strasznie przez ten nieodpowiednio trenowany sport musiałam przeżyć…dużo, za dużo! ;(( A teraz niestety na cokolwiek nowego jest już za późno… ;-( choć chciałabym bardzo! Szkoda, że już nie cofnie się wskazówek zegara, a zdrowia odbudować także się nie da. Ech! Takie to życie. Trudno się mówi i żyje się dalej… Wszystkiego dobrego!

Chcesz odpowiedzieć?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką.

Podobne artykuły